Matcha Premium Japanese Tea

99,00

Matcha premium japanese tea bilinen diğer bir adı ile matcha çayı kilo verdiren zayıflatıcı üründür. Matcha çayı faydaları ve fiyat bilgisi eczanemizde.


Stok kodu: E-229 Kategoriler: Etiketler:

Matcha Premium Japanese Tea ( Matcha Çayı Nedir )

 

Sağlıklı beslenme ve sağlıklı gıdalar ile ilgili arayış her geçen gün daha çok artmaktadır. Çünkü kişiler bilinçlendikçe, sağlığa verilen değer artmaktadır. Tüketilen gıdalar ve yaşam şekillerini iyileştirmek ile ilgili pek çok öneri bulunmaktadır. Bu gıdalardan bir tanesi de son zamanlarda adından çokça söz ettirmeye başlayan Matcha çayı olacaktır. Matcha çayı kelime karşılığı ise ufalanmış anlamına gelmektedir.

Yetiştirilme şekli ile de farklılık gösteren bu çayın, gölgede yetiştirilmesi söz konusudur. Matcha çayı nedir sorusunun cevabı ise pek çok kişi tarafından aranmaktadır. Gölgede yetiştirilen bu ağacın çay ürünü, oksitlenmeden kurutulmaktadır. Böylece kalitesi yüksek bir matcha çayı elde edilir. Bu çay ülkemizde de bulunur.

 

Matcha Çayı Faydaları

 

Matcha çayı, Japon mutfak kültüründen dünyaya yayılmış olan bir çaydır. Gyokuro cinsi bir ağaçtan elde edilir. Japonlar kendi çay törenlerinde bu çayı tüketirler. Tıpkı yeşil çay gibi Matcha çayı faydaları çok fazla olan bir çaydır. Pek çok yerde rastlanılan bu çay sadece çay halinde tüketilmez. Aynı zamanda farklı gıdaların içine karıştırılarak tüketilebilir.

Son derece popüler olmaya başlayan matcha çayı yorumları arttıkça, kullanım oranı ve alanları da artmıştır. Çay dışında keklerin içinde, pastalarda ve kahvelerde lezzet ilavesi yapılır. Matcha çayı faydaları, yeşil çay gibi çoktur. Çünkü aynı bitkiden elde edilmektedir. Matcha çayı toplanma aşaması da özenle yapılır. Toplanmadan önce üzeri örtülür.

 

Matcha çayı nasıl tüketilir?

 

Matcha çayına, matcha tozu da denmektedir. Çayın rengi, tıpkı yeşil çay gibi yeşil renktedir. Görüntü olarak ta pudra şekerini andırır. Popüler olan iki çeşidi vardır. Biri klasik matcha diğeri ise matcha lattedir. Bu çayın hazırlanması sırasında kullanılmak amacıyla bambu kaşıklar üretilmiştir. Bu kaşıkları temin edemezseniz, normal kaşık kullanabilirsiniz.

Gerekli Faydayı sağlayabilmek için, tüketilen ürünlerin nasıl kullanılacağını bilmek gerekir. Matcha çayı faydaları elde etmek için doğru tüketmek gerekir. Matcha çayı da tüm diğer bitki çaylarını demlediğiniz şekilde demlenmektedir. Oran olarak ta 1 veya 2 çay kaşığı matcha tozu ilave etmeniz yeterli olacaktır. Hazırladığınız çaydan günde 2 veya 3 bardak tüketebilirsiniz.

 

Klasik Matcha Çayı ve Matcha Latte

 

Matcha çayı yorumları iki tür çayın daha popüler olduğunu görürsünüz. Klasik çay bir fincan sıcak suya bir kaşık matcha çayı karıştırılarak tüketilir. Tozu süzgeç ile kaşıkla ezerek bir tasın içine koyabilirsiniz. Bir bardak sıcak suyun yarısını tasın içinde bulunan toz çaya katın. Kıvama gelinceye kadar karıştırın. Kalan suyu matcha karışımına ekleyin.

Matcha Latte ise diğerinden farklı olarak hazırlanır. Yarım çay bardağı sıcak su, 1 çay kaşığı matcha tozu ve bir fincan süt ile hazırlanmaktadır. Tıpkı klasik çayı hazırlarken yapılan işlemler yapılır. Son aşamada su yerine süt ilave edilmektedir. Daha sonra içeceğiniz fincana boşaltarak afiyetle tüketebilirsiniz. ( Matcha Premium Japanese Tea) Matcha çayı eczane sipariş olabilir.

 

Yaşlanma ve Kolesterol Üzerindeki Etkileri

 

Bu çayın özellikleri keşfedilirken, Matcha Premium Japanese Tea içenlerin üzerindeki etkileri gözlemlenmiş. Bu aşamada tüketen insanların sağlık durumları ve yaşları göz önüne alınmış. Okinawa bölgesinde, çayı çok fazla tükettikleri gözlemlenmiş. Burada en uzun süre yaşayan insanların bulunduğu ve bu durumun çay ile bağlantısı olduğu anlaşılmış. Yaşlanmayla mücadelede, vücuttaki iltihaplarda ve oksidiyonun önüne geçmede etkili olduğu belirlenmiş.

Bilindiği gibi kolesterol yüksek olduğu zaman çeşitli sorunlara yol açmaktadır. Damarlar üzerinde tahribat yaparak hem yaşam kalitesini bozar hem de kalp sağlığını olumsuz yönde etkiler. Bu durumda içilen Matcha Premium Japanese Tea matcha çayı kötü kolesterolü düşürme yönünde etki yapacaktır. Düzenli olarak tüketilmesi önerilir.

 

Matcha Çayı İle Zayıflama

 

Matcha çayı zayıflama üzerinde de olumlu etkiler yaratmaktadır. Herkesin metabolizması birbirinden farklıdır. Metabolizma hızı ise kilo verme ile doğrudan bağlantılı bir durumdur. Bu çayı tükettiğiniz zaman zayıflama etkilerini vücudunuzda göreceksiniz. Sağlıklı zayıflama için düzenli bir şekilde tüketebilirsiniz. Metabolizma hızını yaklaşık 4 kat arttırabilmektedir.

Zayıflama programları veya sağlıklı yaşam süreçlerinde mutlaka egzersiz yapılmaktadır. Bu egzersizlerin yanında dengeli beslenme de çok önemlidir. Egzersizden önce Matcha Premium Japanese Tea matcha çayı içildiği takdirde kalori yakma oranı ciddi şekilde tetiklenmektedir. Bu nedenle matcha çayı zayıflama için mutlaka denenmelidir.

 

Matcha çayı ve Antioksidan Etki

 

Matcha çayı nedir Sorusunun cevabı vücut için faydalı bir gıdadır olmaktadır. Bu çayın yapısında vücudu koruyan antioksidanlar bulunmaktadır. Serbest radikallerden vücudu, antioksidanlar korumaktadır. İçerisinde maddeler sayesinde kanser hücrelerinin çoğalmasının, ortaya çıkmasının önüne geçebilmektedir. Günlük yaşam içerisinde çevresel koşullar nedeniyle fazla ağır metallere maruz kalırız. Matcha Premium Japanese Tea ile vücut temizlenir.

Matcha çayın içinde bulunan klorofil ise yüksek oranda olduğu için kanı temizlemeye yardımcı olur. Vücut için bir nevi detoks görevi gördüğü söylenebilir. Yeşil çaylar bilindiği gibi çok faydalı çaylardır. Matcha çayı içinde L- theanine maddesi bulunmaktadır ve bu çaydaki oran diğerlerinden daha fazladır. Bu maddede dopamin hormonu salgılanmasını sağlayan bir maddedir.

 

Matcha Çayı ve Unutkanlık

 

Çağımızın hastalığı unutkanlık olarak adlandırılmaktadır. Artık herkesin zihni çok meşgul ve aynı anda birden fazla işe odaklanıyoruz. Bu kadar zihni yormak ise erken yaşta unutkanlık sorunlarına yol açıyor. Bu nedenle beslenme destekleri, zihinsel sağlığımıza etki etmektedir. Alzheimer maalesef artık erken yaşlarda yaşanan bir hastalık haline gelmiştir. Matcha Premium Japanese Tea ise hafızayı güçlendirmektedir.

Matcha çayı eczane sipariş ile temin edebilir ve düzenli kullanabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı bir hafızaya sahip olma şansını yakalarsınız. Bazı noktalarda erken tedbir almak ve sağlıklı beslenmek önemlidir. Bu tarz sağlıklı gıdaları hayatımıza dâhil etmemiz gerekir. Doğal oldukları içinde yan etkileri olmayacaktır. Tabi ki dengeli tüketmeye dikkat etmek gerekir.

 

Matcha Çayı Karaciğeri Temizler

 

Matcha Premium Japanese Tea ile ilgili bazı araştırmalar yapılmıştır. Bu çalışmaların sonucunda ise çayın karaciğer sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğu tespit edilmiştir. Karaciğer önemli bir organdır ve sağlıklı olması için bazı besin desteklerine ihtiyaç vardır. Karaciğer hasarını önleyebildiği ile ilgili bazı bilgiler edinilmiştir. Gün içerisinde 1-2 bardak tüketmek çok faydalı olacaktır.

Çayın içerisinde oldukça yüksek oranda kafein maddesi bulunur. Yarım çay kaşığı içinde ise yaklaşık 35 mg kafein bulunmaktadır. Zayıflama programlarının içine kafein dâhil edilmektedir. Çünkü kafeinin zayıflama üzerinde olumlu etkisi bulunmaktadır. Zayıflamak için metabolizmanın hızlanmasına ihtiyaç vardır. Böylece yağ yakımı başlamış olur. Matcha çayı amino asit içeriği barındıran eşsiz bir bitkidir.

 

Matcha Çayı İçeriğinde Neler Var?

 

Sağlıklı olan gıdalar araştırılmalı ve dengeli olarak tüketilmelidir. Vücudun korunması, bağışıklık sisteminin güçlü olması önemlidir. Doğa bu konuda pek çok ürün sunmaktadır. İnsanoğlu bunları doğru ve düzenli bir şekilde tüketirse faydasını görecektir. Matcha çayı da bu gıdalardan bir tanesidir. Tabi ki bunun gibi pek çok gıda bulunmaktadır.

Matcha çayının içerisinde pek çok vitamin olduğunu bilmek belki şaşırtıcı gelecektir. Ama Matcha Premium Japanese Tea içinde A,B,E,C vitamini gibi vücut için hayati önem taşıyan vitaminler bulunmaktadır. Ayrıca çinko, selenyum, magnezyum gibi önemli minarelerin deposudur. Katein olarak bilenen antioksidan yapıda bünyesinde bulunur. Kalp, kanser gibi çağın başına bela olan pek çok hastalık ile mücadele eder.

WhatsApp Sipariş Hattı